Přejít na: Obsah | Levý blok | Konec stránky

Zprávy památkové péče 5/2015

1.2.2016 | sdělení, informace | okres Praha hl.m. | Praha
Zprávy památkové péče, 75, 2015, č. 5
Zprávy památkové péče 5/2015 jsou v těchto dnech v distribuci. Zakoupíte je v knihkupectví a informačním centru NPÚ v Praze, případně v e-shopu Národního památkového ústavu.

Páté číslo Zpráv památkové péče tentokrát nemá jedno spojující téma. Místo toho se v něm odráží skutečnost, že památková péče je obor mnoha tváří. Číslo totiž přináší jedenáct studií, které dohromady tvoří pestrou tematickou směs.

Petr Skalický se na příkladu středověkých maleb v Potvorově zabývá obecnějšími problémy, které souvisejí s restaurováním středověkých památek. Martin Strakoš s Alenou Borovcovou věnují pozornost vysoce aktuálnímu tématu památkové ochrany vlakových nádraží, zatímco Jiří Jung zkoumá dosud málo prozkoumaný typ památek – knížecí lesnické stavby a myslivny. Movité památky zastupuje studie Pavla Hájka o cenných tiscích z 16. století. Velký prostor pak získala i témata technologická: nové metody sanace kleneb na příkladu tepelského kláštera představuje Jiří Witzany a kolektiv, správný postup při opravách trámových konstrukcí pak představí stať Petra Fajmana. V pátém čísle Zpráv si své téma zkrátka najde milovník památek z každého oboru.

Zprávy památkové péče

 Metadata ke zprávě

Vloženo
1.2.2016 14:47
Vložil
NPÚ, generální ředitelství
pořadatelé
Témata
nové publikace
číslo
17584
Diskuse o novince

Příspěvky v diskusi

Počet příspěvků: 0

Možnosti řazení
Seřadit vzestupně
Přidat nový příspěvek
obnovit